Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil Sağlık Hizmetleri

Akçiğer Grafisi

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından açıklandığı üzere “Periyodik İşçi Sağlığı” taramalarda kullanılan akciğer filmlerinin büyüklüğü DÜNYA ÇALIŞMA ÖRGÜTÜ(ILO) normlarına göre 35×35 cm veya daha büyük boyutlarda ve 1 veya 2. Teknik kalitede olması gerekmektedir.Akciğer grafileri 35×35 cm ebadında olup röntgen teknisyenimiz tarafından çekilip radyoloji uzmanımız tarafından değerlendirilerek raporlandırılmaktadır.

saglik-2.png
İş Yeri Hekiminin Önereceği Ek Laboratuvar tetkikleri

Kan sayımı (Hemogram)
Tam İdrar Tahlili (T.İ.T)
İdrarda/ kanda toluen,fenol,valin mandalik asit,hippurik asit,…vs
Toksikolojik tetkikler
İdrarda/kanda kurşun
Karaciğer fonksiyon testleri
SGOT (AST)
SGPT (ALT)
Gamma-GT
LDH
Böbrek fonksiyon testleri
Üre
Keratinin
Ürik asit
Seralojik tetkikler
Anti HBs
HBsAg
Anti HCV
HIV 1+2 ve Diğer Hepatit Markerleri

odyometri.png

Odyometri

Gürültülü ortamlarda çalışılması sonucu oluşabilecek işitme kaybının değerlendirilmesi amacıyla işitme testi (odyometri) uygulanır. Mobil sağlık tarama aracımızda işitme testi, uygun ses izolasyonu yapılmış özel kabinde, yapılmaktadır.Testlerimiz odyometristlerimiz tarafından yapılmakta, Kulak Burun Boğaz Uzmanımız tarafından değerlendirilerek raporlandırılmaktadır.

solunum.png

Solunum Fonksiyon Testi (SFT)

Solunum Fonksiyon Testi kişilerin uygun şartlarda solunum fonksiyonlarını ve kapasitelerini ölçmeye yarayan testtir. İş yerinde gaz, toz, duman ve kimyasallara maruz kalınması sonucu solunum yolları ve akciğer hastalıklarına yakalanma riskinin değerlendirilmesi amacıyla uygulanır. Solunum Fonksiyon testi, Göğüs ve Astım Hastalıkları Uzmanımız tarafından değerlendirilip raporlandırılmaktadır.

saglik-3.png

Teklif İste
Şimdi Ara
Open chat